Веќе утврдивме дека кога станува збор за спиење, животните стануваат најдобри пријатели еден со друг, па дури и оние за кои се мисли дека не се сакаат многу. Во продолжение погледнете слатки фотографии од животни за кои е невообичаено да спијат заедно. Неодоливи се, нели?

Куче, маче и лисица

1

Маче и пајчиња

PUBLISHED by catsmob.com

Куче и кокошка

3

Маче и елен

4

Маче и папагал

5

Куче и маче

6

Маче и морско прасе

7

Куче и јагне

8

Прасе и зајче

9

Маче и зајче

10

Пиле и зајче

11

Куче и овци

12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да носите здолниште од тул, а да не изгледа како балерина
Следна објаваАна Голејшка | Урбаниот живот низ секојдневието
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ