Како температурата расте така и  слоевите на облека ги симнуваме. Но имa едно зимско парче од облеката, кое ќе остане во нашиот гардеробер и во нaредните месеци, тоа е кожната јакна.
Без разлика дали носите јакна од скај или кожа, со потпис на дизајнер или не,добрата кожна јакна е најпристапното парче облека во меѓусезонската гардероба на секоја кул девојка.
Кожната јакна можете да ја носите со класичната облека во комбинација, одлично оди со спортскиот изглед,фармерки и маици, над летен фустан, со мини здолниште….. можете да ја облечете во комбинација со апсолутно секое парче облека од вашиот плакар.
Постои причина зошто ова класично парче од кожа одбива да излезе од мода, без разлика на сезоната, а сега ќе видите 16 причини зошто е тоа така, стилизирани кожни јакни со пролетна облека.

moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (10) (2)moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (1)moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (11)moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (14) (1)moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (15)moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (16) (1)


moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (17)
moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (18)

moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (19) moda-fashion-kozna-jakna-2015-1 (24)

 

 

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТринаесеттата приказна – Дајан Сетерфилд
Следна објаваПролетниот Моден викенд Скопје со поддршка против насилството врз жените
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ