Дали знаете дека модните додатоци се клуч на секој добар стил? Добро избрано парче накит, марама или чанта, можат да направат чудо за вашиот стил. Бидете многу внимателни во изборот, бидејки тенка е линијата помеѓу кичот, шикот и циркусот.

1. Ако се одлучите за голем украсен детал,тогаш тоа нека биде само едно парче накит. Се разбира, важно е  што  сакате да истакнете. Ако сакате вниманието да го свртите кон деколтето, тогаш, убаво и големо декорирано ланче е правиот избор. Лицето ке го истакнте со забележителни обетки, косата со убава шнола, додека вниманието кон колковите со интересен каиш или повеќе алки околу дланките.

modni sodatoci1

accessories-black-bracelets-cardigan-casual-Favim_com-256619

2. Модните детали секогаш мора да бидат соодветни со стилот на облеката. Елегантна облека, елегантен моден додаток. Доколку сакате да го прекршите правилото, стилот мора да остане препознатлив, бидејќи тешко се постигнува хармонија. Експериментирајте, но со мерка.

Couture-Street-2-2_114400609650

DSC_0023(1)

14(3)

3. Важно е да ја следите пропорцијата на телото. Доколку сте висока, може да носите голема и богата огрлица околу вратот, голема торба или слично. Но доколку сте со понизок раст, бирајте поситни модни детали кои вие ќе ги носите, а не тие вас.

modni dodatoci

street-style-Miroslava-Duma-headpiece-chain-crystal

PicMonkey%20Collage(400)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМини хотел на француските Алпи
Следна објаваСовети за шминкање на светол тен
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ