0001

Доколку некогаш сте посакале да се изгубите во снежната идила на француските Алпи, тогаш малечкиот бутик-хотел Le Chalet Zannier е идеално место да ги остварите сите свои сништа. Со градбата налик на стара дрвена колиба, овој мини хотел е вистинска оаза за релаксација и комфор, со видици на најубавите скијачки стази кои има да ги понуди оваа земја. Природните материјали, минимално обработеното дрво, светлите бои, меките ткаенини и изобилството од прозорци и стакло го обликуваат неговиот дизајн, дочекувајќи ги гостите во топол амбиент за опуштање и уживање во снежните авантури. Ентериерот е полн со свежина, воздух и светлина, опремен со се’ што е пријатно и за окото, и за допирот. Лобито е со придушени тонови и високи столици, потсетувајќи на пријатен градски бар. Цвеќињата, органската храна послужена на трпезата и незаборавните глетки на околните пејзажи се уште еден неодолив момент, кој ова одморалиште го издвојува како рај за љубителите на зимскиот туризам. Сите оние кои се уморни од градскиот метеж и бучава, токсичните гасови, или, пак, несоницата, по пристигнувањето тука ги очекува длабока релаксација и исцелително бегство од урбаната средина. Доброто расположение и атмосфера се загарантирани – уживајте во глетките!

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0011b

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0022

0023

0024

0025

0026

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна изведба на Wake Me Up | 2CELLOS
Следна објава3 златни правила за модни додатоци
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ