14 коктел фустани во А крој за широки колкови и јаки...

Несовршените пропорции на телото, не треба да бидат изговор да облечете фустан, особено во лето. За секоја фигура може да се пронајде фустан кој...

Правила за добро облекување кои треба секоја жена да ги знае

1. Структурирана торба за елеганција во облекувањето. Доколку се облечете и наједноставно, во маица и фармерки, носењето на ваков вид торба со остри линии секако...

Топ 5: Топли зимски чизми

Кога ќе се споменат топли зимски чизми, многу дами прво помислуваат на моделите UGG. Сепак, доколку не сте љубител на популарните ,,грди чизми’’, а...

Стилот на Одри Хепберн, модната икона на 20 век

Одри Хепберн е несомнено една од највпечатливите личности од филмските екрани на минатиот век и секако една од најголемите модни икони во светот. Кога...

Есенски моден тренд | Palazzo панталони

" Palazzo" пантоланите се вистински моден хит за претстојната есенска сезона. Тие  се елегантни, удобни, одговараат за секоја пригода и можат да се носат...

Наш избор за најдобри 11 Оскар фустани од 2015

Дивиан Артс направи моден избор од единаесет најдобри креации на црвениот тепих од Оскарите 2015. Дали се сложувате со нас? Emma Stone во Elie Saab Couture. Felicity Jones...

Чевли на ниска потпетица за пролет – лето 2015

Стабилноста е сепак најважната работа за силуетата, а балетанките одат совршено со неа. Суптилните шпицеви и екстензивните врзувања просто ја будат балерината во секоја...

Есенски стилски инспирации за трудници

Удобноста, која е основното правило во бременоста, не значи дека треба да ги носите најшироките парчиња од вашиот гардеробер. Внимателно искомбинираните облеки согласно последните...

Модни детали кои морате да ги имате за лето 2015

Секоја сезона со себе ги носи новите трендови, а летните полесно се следат, кога ќе потемнеме од сонцето - сите неправилности се помалку видливи, изгледаме потенки и ни треба помалку време да се...

Papilio венчаници за 2015та

Новата колекција венчални фустани на Papilio за 2015та година, инспирирана од Грција. Погледнете ги прекрасните кроеви, со деликатна чипка и ситни, но значајни детали....

Деловен стил, за деловни дами

Ако едуцирате маж, Вие едуцирате маж. Ако едуцирате жена, Вие едуцирате генерација. - Brigham Young Согласно овој цитат, сигурно претпоставувате во која насока ќе се движи овој...

Од нежност до екстраваганција-новите модни тенденции на убавина за 2015

За време на есента и зимата ,на светските модни писти, освен модните трендови за облека, најавени се и тенденциите на убавина за 2015 година. Први...