Моден стил: Бел бохо топ

Доколку сте дама која сака да изгледа поинаку, а сепак стилски и шик, тогаш белата бохо блуза е задолжително парче во вашата летна гардероба....

Есенски тренд | Чорапи над коленото

Официјалниот датум за пристигнување на есента иако се случи минатиот месец, сепак не беше пречекан со раширени раце од причина што и летниот период...

Како да комбинирате миди здолништата

Миди здолништата се популарни оваа сезона, посебни кога се во А линија крој. Тогаш ја издолжуваат фигурата и го истакнуваат струкот. Секогаш подобро ќе изгледаат со...

Calzedonia: Костими за капење 2015

Португалскиот супермодел Sara Sampaio повторно се враќа како заштитно лице за летната колекција на Calzedoniа, преставувајќи ги на најдобар можен начин новите и тренди...

Гостинка на свадба или пратилка на невестата!

Почнаа пролетните венчавки, а со тоа и возбудата за гаредеробата, не само на младите кои се венчавааат туку и на гостите. Совршени за пролет и...

За дамите кои ја обожуваат црвената боја и долгите фустани

1. Фустан од Ели Сааб, изработен е од стреч материјал, вискоза, ацетат, спандекс со долги ракави, карнер околу телото, тесно здолниште со висок рез од едната страна....

Хит бои за лето 2015

Со доаѓањето на новата сезона на сцена настапуваат и нови бои. Следните три бои можете да ги комбинирате скоро во сите можни комбинации. Тие...

Моден тренд | Еспадрили

Популарните балетанки оваа сезона добија сериозна конкуренција во еспадрилите, достапни во разни бои и дезени. Еспадрилите се удобни и лесни обувки, направени се од...

Моден тренд | Сива боја

Сивата боја прераснува во масовен моден тренд за студената сезона 2014/2015. Од џемпери, панталони и капути во оваа нијанса, па се’ до комплетен изглед...

Познатиот либански дизајнер Zuhair Murad, омилен во дамските кругови

Луксузот и софистираноста немаат граница кога станува збор за креациите на Зухаир Мурад, а тоа е така очигледно и со новата колекција за пролет...

Тренд здолништа за 2015 година

Ова се тренд здолништата кои се хит  за оваа година од најдобрите дизајнери. Благодарејќи на различноста на овие стилови, можете да го направите својот идеален...
video

H&M: Летна кампања 2015

Супермоделите Адријана Лима, Дауцен Крус, Џоан Смолс и Наташа Поли ја предводат најновата летна кампања на H&M. Атрактивните манекенки снимија краток филм и фотосесија...