Тексас кошулата е едно од основните парчиња во гардеробата на секоја жена. Лесна е за носење и изгледа феноменално во речиси секоја модна варијанта.

0

Како и се’ друго од тексас материјалот, таа е секојдневно и лежерно парче, па најдобро прилега со класични или софистицирани детали. Комбинирањето на тексас кошулата со друг вид на облека е прилично едноставно, бидејќи можете да ја носите речиси со се’, слично како и фармерките. Постојат многу стилски предлози и начини да ја облечете, а доколку не поседувате ниту една кошула од тексас – набавете ја, бидејќи е парче облека кое навистина ќе ви треба во текот на пролетната и летната сезона. Можете да ја носите откопчана врз маица, во тандем со панталони, суќња или шорц. Тексас кошулата одлично одговара и со црни кожени панталони. Можете и да ја пикнете и во панталони доколку тоа вашата силуета го дозволува, или, пак, ноншалантно да ја заврзете околу половината. Користете ја и за да ги ублажите шарените, украсени или елегантни сукњи, со или без каиш. Уште еден тренд оваа сезона е и комбинирањето на тексас со тексас – светол со темен, тексас кошула со фармерки. Кога е накитот во прашање, овие сестрани и пред се’ пријатни и удобни кошули најубаво изгледаат во комбинација со големи и маркантни ланчиња. Имате ли и вие тексас кошула? Како најчесто ја носите? Ви претставуваме неколку инспиративни модни комбинации за таа намена.

123 4 5 6 7 8 9 1011 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTOROIDION – Електричен автомобил со 1.340 КС
Следна објаваНајголемиот музеј на природни науки се наоѓа во Шангај
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ