Секоја жена, без разлика на стил кој го негува, одвреме на време, сака да си го облече својот омилен фустан. Дури и ако не сте типично женствена девојка со елегантен стил, има нешто многу задоволувачки во носењето на совршен фустан во кој се чувствувате какомилион долари”. Но, со толку многу видови и стилови на фустани на пазарот, тоа може да биде многу тешко за да одлучите од каде да се започне изградба на свој стил и своја колекција на облека.

По многу размислување, одбравме пет основни видови на фустани кои секоја стилски модерна жена, треба да ги има во нејзината гардероба … Впрочем, никогаш не знаете кога ќе излезе приликата да го извадите од вашиот плакар еднобоен црн фустан или кој секси “се лизга” и каде ве пратат погледи на која и страна да се свртите.

1. Традиционални  (еднобоен црн фустан)

Кога станува збор за фустани, црнниот фустан, е вашиот најдобар пријател кога ќе се најде вистинскиот за вас, кој што совршено ви прилега, постојано ќе му се враќате.
 1-36
2. Квалитет макси фустан

Проблемот со макси фустаните е дека тие често не се направени од најдобрите материјали, поради вишокот на материјал кој мора да се користи, многу брендови ќе ги прескокнат квалитетните материјали, со цел да се заштеди. Но, инвестирање во квалитетен макси фустан добро ќе ви дојде, долго ќе потрае и вие секогаш ќе посегнете по него кога ќе чувствувате како да немате ништо друго што да облечете.
3-30
3. “Невидливлиот” фустан
Има причина зошто т.н. “невидливлибиот” фустан на Кери Бредшо беше таков хит- секси фустан, кој сам се лизга и е незаменлив!
4-30
4. Фустан со цветен дезен
 
Секоја жена во својата колекција мора да  додаде цветен фустан за да остави посебен впечаток. Тоа може да биде фустан со интересен кројили едноставно во некои силни бои – во секој случај, фустан кој привлекува погледи.
8-10
5. Формална облека

Иако повеќето од нас не одат често на свечени церемонии и настани, но кога ке дојде поканата и ќе ве изненади, ќе ни бидете благодарни што ви сугерираме дека еден ваков фустан мора да поседувате во вашиот гардеробер. Тоа може да биде едноставен коктел фустан од луксузен материјал или вистинска тоалетано во секој случај, добро е да имате барем еден  од овие фустани во вашата колекција

9-7

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилм: Ноќна потера
Следна објаваНикаде без ќерка ми – Бети Махмуди
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ