Како да изгледате младо, модерно а не старомодно кога носите плетени...

Модата е важна работа, го прави вашиот живот покреативен. Дали изгледате младо, модерно а не старомодно кога носите плетени џемпери? Верувам дека ова сигурно се...

Моден викенд Скопје – комплексна префинетост и супериорна едноставност

  Со голема Италијанска модна ноќ започна 26 издание на Моден викенд Скопје, најпознатата смотра на мода и одговорно консумирање на истата, во овој дел...

Нè очекува четвртата сезона од серијата Емили во Париз, а еве...

Ви откриваме кога ќе излезе четвртата сезона од серијата Емили во Париз Серијата Емили во Париз ја сакаат жените ширум светот. Љубовните врски и возбудливите...

4 трендови на накит за пролет 2023 година кои можат да...

Сите ние наскоро ќе ги носиме овие обетки и ѓердани. Накитот e често последното нешто што го ставате на себе пред да излезете од дома. ...

За модната ревија на Diesel во Милано сите зборуваат, а еве...

Diesel е моден бренд кој со децении е присутен на модната сцена, но може да се каже дека во изминатите години Diesel не беше...

ОСМОМАРТОВСКИ БАЗАР „ЗА СИТЕ ПОСЕБНИ ДАМИ ВО ВАШИОТ ЖИВОТ“

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, од 4-ти до 8-ми март, Скопје Сити Мол организира голем осмомартовски базар „За сите посебни дами во...

Најдобриот уличен стил за време на модната недела во Париз –...

Модната недела во Париз не е само тоа што се случува на модните писти, можеби поинтересни се дамите кои присуствуваат на овие настани. Гледајќи...

Фантастична Fendi Resort колекција за 2023 година

Колекцијата Fendi's Resort '23 ја слави 25-годишнината од 'Baguette Bag', вклучувајќи ги соработките со Marc Jacobs и Tiffany & Co.   

Инспирација за идните невести: eлегантни и шик венчаници

За идните невести Еден од најважните денови во животот на секоја жена е венчавката. Изборот на венчаница секогаш буди различни емоции, затоа колекцијата венчаници „Шик Бајка“...

Ова се моментално најпопуларните карго панталони кои се распродадени насекаде

Карго панталоните Attico се врвен хит Минатата година големо враќање направија карго панталоните и оттогаш се најпосакуваното парче облека. Нема да бидат помалку популарни ниту...

Vogue ги објави најголемите трендови за пролет 2023 година

5 трендови кои ги најави Vogue за оваа пролет Иако зимата сè уште трае, многу брзо ќе дојде пролетта, на која неизмерно се радуваме. Потопло...

Моден хит: топ со пеперутка – станува збор за вистинско уметничко...

Топ со пеперутка е многу популарен. Прекрасниот топ со пеперутка навистина го одзема здивот. Станува збор за вистинско уметничко дело, а секој детаљ на...