Мода за секојден, изградете го сопствениот стил!

Современиот животен стил на жените кои ја пратат динамиката на модерното живеење им наложува да експериментираат со модните стилови со цел да го пронајдат...

Точките се неизоставен тренд оваа пролет!

Ако ги следите новите трендови, тогаш знаете дека точките се неизбежен детаљ на сезоната. Во изминативе неколку сезони, шармот на точките не освојуваше, а оваа...

Лондонскиот бренд `KITRI` го престави пролетниот модел “Jody“

Лондонскиот бренд `KITRI` чии креации се омилени помеѓу модните инфлуенсери и блогерки, но и обичните жени секоја сезона изненадуваат со новите дезени на пролетни фустани....

Victoria’s Secret – колекција на костими за капење 2019!

По тригодишно отсуство, овој познат бренд на долна облека се враќа во категоријата на костими за капење, во вистинско време пред лето 2019. Ангелите...

Необичен брачен пар од Јапонија!

Овој брачен пар од Јапонија е хит на Инстаграм со своите беспрекорни координации на бои и идентични модели. На зедничкиот Инстаграм , секојдневно објавуваат фотографии,...

5 нови модели на Zara чанти!

Новата Zara колекција е преполна со совршени модни додатоци ... Посебно ни се допаѓаат новите чанти во сите форми, големини и стилови, по пристапни цени. Погледнете...

Off-White ги претстави новите сандали по кои полуде модниот свет!

  Креативниот директор на Off-White Virgil Abloh не престанува да не изненадува со својата имагинација. Неговата креативност е особено нагласена кога станува збор за дизајнот на чевли...

Машните се во тренд!

Машните на секоја модна комбинација ќе и дадат доза на елеганција. Тие се неизбежен детаљ оваа пролет. Се наоѓаат на кошули, фустани, чевли, а на секоја...

Маја Кикириткова ја претстави својата нова колекција “Елеазар”

Модната дизајнерка Маја Кикириткова, оваа сабота во присуство на медиуми и пријатели ја престави својата нова колекција "Елеазар на Маја Кикириткова". Промоцијата на новата...

Прекрасни фотографии: мода пролет-лето 2019!

Секогаш треба да изгледате модерно и елегантно - тоа е работа на секоја жена и девојка, без оглед на возраста, окупацијата и стилот на...

Лили Олдриџ во новата кампања на Ралф Лорен!

  Лили Олдриџ е заштитно лице на новата кампања пролет / лето на брендот Ралф Лорен. Познатата убавица ни претстави елегантни, но и лежерни стилови кои...

CHRISTIAN LOUBOUTIN – нова колекција на чанти!

Ви ја претставуваме колекцијата на чанти за сезоната есен /зима 2019/20 на модната куќа Кристијан Лабутен, во која доминираат црвента и црната боја како...

CHRISTIAN LOUBOUTIN – колекција есен/зима 2019!

Шармантна колекција на чевли за сезоната есен / зима 2019/20 на брендот Кристијан Лабутен, кој како и секогаш, ја претставува познатата уметност и креативност...

Christian Louboutin ја престави својата визија на совршени патики!

Christian Louboutin се чини дека сака да го освои пазарот на патики со високи перформанси, откривајќи ја својата многу интересна линија наречена Run Loubi...

Најмодерни пролетни Louis Vuitton сандали!

  Шик, класични и удобни, патиките станаа нов тренд во модниот свет ... Сепак, постои бренд кој може да го земе тој скромен пар обувки и...

Храбри и полни со самодоверба во новите модели на Steve Madden!

Steve Madden ја претстави новата модна кампања за пролет / лето 2019. Инспирацијата за новата кампања е пролетниот дух и напредокот што сезоната го носи...