Светкава колекција на New Balance!

  Импресионирани сме од новите блескави патики на брендот New Balance. New Balance лансираше неочекуван холограмски пакет од три изданија на познатите 574 силуети, креирани со желба...

Холивудски гламур во спој со деловна елеганција-хит за есен 2018!

Престоечките есенски модни трендови дефинитивно после долго време се оддалечуваат од својот минимализам, а накитот е повторно преставен во својата полна форма и убавина...

Видео од новата колекција на Kendall + Kylie!

Пред официјалното лансирање на колекцијата Kendall + Kylie за есента 2018 година, сестрите Џенер го претставија тизер видеото ... Во краткиот филм, имаме можност да...

Правила за успешен shopping!

Повеќето жени го знаат ова сценарио: гардероер полн со облека, а немате што да облечете? Проблемот е во непланираното и неефикасното купување кое резултира со...

  Tommy Hilfiger ја претстави новата колекција есен / зима 2018 година!

  Tommy Hilfiger го претстави едиторијалот за модната колекција есен / зима 2018 година. Модниот бренд Tommy Hilfiger во новата колекција ги слави американските икони, давајќи им младешки...

Обетки од Zara кои се “must have” за претстојната сезона!

  Се вљубивме во новите обетки на Zara, кои се "must have" моден додаток за претстојната сезона. Шпанскиот гигант минатата недела на своите интернетски страници презентираше...

Balmain претстави нови модели кои всушност не постојат!

Новите модели на Balmain се виртуелни. Овие модели, кои навистина изгледаат како прави човечки суштества, ги креираше фотографот Cameron-James Wilson, кој во 2017 година...

Есенска колекција “Stunder” на Massimo Dutti!

  Шик елеганцијата уште еднаш блесна во есенската колекција на шпанската модна куќа Massimo Dutti, која секогаш нѐ восхитува со квалитетот на материјалите и рафинираните силуети на...

Кожни јакни кои ќе ги носиме оваа есен!

Кожните јакни станаа класика и се носат во сите сезони. Кожени јакни се вистински камелеони и нудат многу повеќе од црн моторџиски изглед. Што не чека...

Нова есенска кампања на Mango!

  Новата кампања на Mango за есенската сезона 2018, создадена е во визијата на познатиот фотограф Марио Соренти и ни носи топли, интимни моменти од...

Stella McCartney рекламна кампања за колекцијата есен / зима 2018 година!

Британската дизајнерка Stella McCartney низ фотографиите не носи во Шкотска по повод новата рекламна кампања за колекцијата есен / зима 2018 година. Живописните подрачја се...

Леoпард дезенот е хит на сезоната!

  Дезенот на леопард, ви се допаѓал или не, е најбараниот во сезоната. Сепак мора да признаеме дека леопард шарата на секоја модна комбинација и дава...

Levi’s – нова продавница и колекција за есен/зима ’18

Во Levi’s ја славиме секоја индивидуа како дел од колективот, дел кој придонесува секојдневието да биде разновидно и специфично. Клубот  на Levi’s почнувајќи од...

Мила Јовович во новата кампања на Кензо есен/зима 2018!

Новата ѕвезда на рекламната кампања Кензо есен/зима 2018 година и краткиот филм што беше снимен за оваа пригода е со познатата актерка Мила Јововиќ. Покрај...

Нова кампања на Lanvin за есен 2018 година!

  Пристигна новата кампања на брендот Lanvin за есен 2018 година, со главното лице моделот Birgit Kos. Новата сезона се базира на трикотажа која ја следи линијата на...

Calzaturificio DUCAL – високо квалитетни и рачно изработени обувки!

Calzaturificio DUCAL - високо квалитетни и рачно изработени обувки Ducal се рачно изработени чевли за мажи и жени, изработени од најквалитетна кожа и креирани со...