10 ТОП модни трендови за пролет и лето 2019!

  Модните дизајнерите понудија многу нови и интересни идеи. Подолу ќе ги откриеме првите топ 10 модни трендови од светските писти и колекциите за сезоната...

BLUMARINE: хит модели за пролет 2019!

   BLUMARINE го следи големиот тренд на комбинирање на спортска и елегантна облека. Хеланки, кратки топови (crop top) и други спортски парчиња се комбинирани со елегантни,...

Палацо и кулоти панталони за пролетните денови!

Од монохроматски, "строги" модели, до оние со шарен принт кој потсетува на лето, palazzo и culotte панталоните оваа сезона се апсолутен хит! Во топлите денови...

Прв ден на Моден Викенд Скопје: Перформанс со 28 европски дизајнери,...

Во присуство на многубројна домашна и странска публика, минатата вечер официјално беше отворен шоурумот „Обединета мода“, со што се означи почетокот на деветнаесеттото издание...

Стилски аксесоар кој ќе го носиме оваа пролет!

Уникатен моден додаток кој ќе го носиме оваа пролет, а поседува неограничен спектар на можности и секогаш предизвикува воодушевување кога и да го краси...

Emilio Pucci – тропски вибрации во кампањата пролет/лето 2019!

Emilio Pucci - пролет/лето 2019 - кампања која асоцира на одмор Фотографирана од Марк Пекмезиан, кампањата на италијанската моден бренд Emilio Pucci, во главната улога ја...

Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната!

Денес ја објавуваме втората серија фотографии од соработката на Каролина Гочева и MANGO. Овој пат се работи за...

PRADA – машка колекција есен/зима 2019!

  Блејзерите и капути на дворедно закопчување, костуми со три копчиња, кожни јакни и предимензионирани џемпери се главните состојки на новата линија. Иако во поставката што...

Pal Zileri 2019: Богати бои, луксузни материјали и декоративни дезени!

Pal Zileri соработуваше со фотографот Јохан Сандберг за да ја заживее својата  кампања за сезоната пролет / лето 2019 ... Моделите Аксел Херман, Николас Рипол...

Први Louis Vuitton патики со потпис на Virgil Abloh!

  Соработката на Louis Vuitton со Virgil Abloh, предизвикува екстаза кај сите модни фанови. Познат по неговите дела во уметничкиот и музичкиот свет, назначувањето на Виргил...

Diesel со нова пролетна модна линија на накит!

Нов, интересен дизајн и материјали инспирирани од `винтиџ` стилот се она што ја обележува пролетната модна линија на модни аксесоари на Diesel. Оваа колекција наречена...

Џенифер Лопез и Алекс Родригез во нова модна кампања!

Од скоро верениот пар Џенифер Лопез и Алекс Родригез, се поврзаа и во модниот свет, на еден голем заеднички проект ... Овој пар кој изгледа...

Обединета Европа на 19. Моден Викенд Скопје

Шоурум со ексклузивни парчиња од дваесет и осум претставници на седумнаесет различни земји, гостување со изложба на наградувана платформа за концептуален дизајн, како и...

Каролина Гочева како модна инспирација за MANGO жената

Каролина Гочева станува дел од семејството на  MANGO Македонија за 2019-та година. Кампањата на шпанскиот бренд Mango за оваа сезона е наречена “New Voices” и...

Нова колекција на Coach е шармантна и слатка!

  Кога првпат ја видовме новата Coach колекција, таа во нас го разбуди сонливото и длабоко скриено дете ... Нашиот омилен бренд кој создава луксузни предмети...

Раф Симонс со нова колекција за мажи есен/зима 2019!

По ненадејното заминување од креативно место во брендот на Келвин Клајн, дизајнерот Раф Симонс се врати на модната писта со своја колекција есен /...