Bvlgari x Casablanca: колекција совршена за летни патувања

Доколку сакате да го разубавите вашиот изглед ова лето, Bvlgari x Casablanca е колекција која го заслужува вашето внимание. Од 2017 година, брендот Bvlgari...

Модна инспирација: пролетните стајлинзи на супер моделот Хајди Клум

Пролетните стајлинзи на Хајди Клум ја откриваат нејзината смела, а во исто време и "откачена" страна ... 48-годишната манекенка со неприкосновена линија знае да се...

Луксузниот бренд Dior ја претстави новата колекција на накит Gem Dior...

Луксузниот бренд Dior ја претстави новата колекција на накит Gem Dior за 2022 година. Во рекламната кампања се појавува музата на брендот, Кара Делевињ...

Легендарната актерка Шерон Стоун во модна кампања на Dolce & Gabbana

Луксузната модна куќа Dolce & Gabbana претстави нова кампања каде ги открива новите дизајни на легендарната чанта Devotion. Легендарната актерка Шерон Стоун и супермоделите Адам...

Целиот гламур на Grammy наградите во 2022 година

Grammy е настан на кој не важат модните правила. Црвениот тепих на најголемата музичка вечер е познат по ризичните фустани, драматичните комбинации и обиди за...

Zimmermann – кампања пролет/лето 2022 година снимена во Vizcaya Museum &...

Австралискиот бренд Zimmermann ја претстави кампањата за пролет/лето 2022 година, која се снимаше во Vizcaya Museum & Gardens во Мајами. Претставувајќи избор на...

Модна кампања на Saint Laurent – пролет/лето 2022 година

Луксузниот моден бренд Saint Laurent се упати кон сончевиот Лос Анџелес за својата летна кампања 2022 година. Пред објективот на Јирген Телер, моделите Фреја Беха...

Тренд „party dressing“ : 12 пара на сандали кои можете да...

Можеби сандалите не потсетуваат на летото, но модата се погрижи да го вклучи овој тип на женски обувки во стилот на секоја сезона.  KARL LAGERFELD Секако,...

Инспирација: 10 парчиња без кои летната гардероба е незамислива

Tрeндовите за кои се дискутира во 2022 година може да бидат по малку и непрактични за секојдневно носење, тогаш сакаме да ја консумираме модата...

Jimmy Choo и Mugler претставија екстравагантна колекција на чевли

Jimmy Choo и Mugler направија право освежување во модната индустрија. Двата модни гиганти соработуваа на ексклузивна капсула колекција за оваа сезона. Соработката е создадена како инспирација...

Убавина на Oskar 2022: Најдобри изданија

  Кога ќе се спомене холивудскиот гламур, луѓето обично го замислуваат оној кој чекори на црвениот тепих пред Долби театарот во Лос Ангелес, каде што...

Актерката HoYeon Jung од Squid Game во кампања на Louis Vuitton...

Амбасадорката на брендот Louis Vuitton, HoYeon Jung, ја предводи новата кампања Twist Handbag за пролет 2022 година. Актерката од Squid Game позира со чантата Twist во нијанси...