Оваа сезона носиме пердуви: ги избираме најдобрите парчиња
Утилитарното се менува оваа сезона со имагинативното. Пердувите стануваат клучното парче на сезоната и ја враќаат имагинацијата во облекувањето.

Грациозната фигура на жената добива сосема нова димензија кога е обликувана во облека или додатоци направени од пердуви. Еден таков акцент е доволен за модниот изглед да добие сосема нови, сонливи димензии.

Иако изгледа дека неносиво, облеката со пердуви всушност ја покажа својата заносна  страна оваа сезона и на модната јавност и ги покажаа сонливите аспекти на модата. Креациите со пердуви се најдоа на дизајните на кошули и џемпери. Зошто да не го направите секојдневието поубаво и маштовито со тоа што ќе облечете парче облека или некој детаљ со пердуви?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсен во домот: Лесни и едноставни аранжмани од тиква
Следна објаваChanel Mini Kelly е чанта на сезоната
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ