Чевлите Prada Bouquet со цветни мотиви се новиот хит на модната куќа.

Создадени за колекцијата есен-зима, кожните балетанки со шпиц украсени со нежни цветови најпрво беа видени на ревијата на Prada за време на модната недела во Милано, а потоа и на самата модна писта.

Моделот на чевли е претставен во неколку нијанси, од кои белата стана најпопуларна и најпродавана ширум светот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChanel Mini Kelly е чанта на сезоната
Следна објаваКостените се совршена есенска храна за вашето здравје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ