По Њујорк, Лондон ја завршува својата модна недела, што значи само едно: мноштво ѕвезди ги красеа првите редови за да ги видат највозбудливите нови колекции за пролет/лето 2024 од најсветлите таленти во главниот град.

Ревијата на Burberry е секогаш еден од најголемите моменти на распоредот, а во првиот ред се собираа некои од најистакнатите имиња во модата и културата. Оваа сезона ги видовме Рејчел Вајс и Кајли Миног облечени во бурбери-зелени палта, а Џоди Комер во чизмите кои е хит за 2023.

Исто така на списокот на гости се најдоа: Мо Фара, Петси Кенсит и нејзиниот син Ленон Галагер, фронтменот на Скепта, Кано и Блур Дејмон Албарн, сите облечени во парчиња од колекцијата есен/зима 2023 на Даниел Ли, кога тој го имаше своето деби како креативен директор на куќата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНоктите со металик глазура се новиот хит маникир
Следна објаваИзложба на доајенот на Македонската современа уметност Миле Корубин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ