Ноктите со глазура се новиот хит маникир
Сè што носи Хејли Бибер станува мега популарно. Таа е девојката на денешницата која сервира тренд по тренд. Сè што е поврзано со Хејли станува апсолутен хит, вклучувајќи ги и маникирот кој го носи.

Се сеќавате ли на glazed donuts нокти кои станаа врвен тренд пред помалку од една година благодарение на Хејли Бибер? Овој маникир го носеа сите, но заборавете ги тие, бидејќи сега знаеме каков маникир веќе стана вирален на социјалните мрежи, кој сега го носи Хејли.

Имено, станува збор за огледалнo глазирани нокти кои ќе бидат совршени за претстојните постудени денови, а ќе изгледаат уште подобро за време на празничната сезона. Овој ефект се постигнува со хром, за да се постигне метален ефект.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕве каде можете да ги најдете популарните обетки
Следна објаваПознати личности на модната недела во Лондон
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ