Речиси секој ден носиме обетки, а за повеќе специјални прилики избираме обетки кои се впечатливи и нема да останат незабележани. Токму такви се обетките на Bottega Veneta модел Drop.

Станува збор за обетки кои во својата форма наликуваат на солза, а станаа мега популарни откако ги носеа сите мега популарни девојки како Хејли Бибер, Кајли или Кендал Џенер.

Stardivarius

Цената на обетките Drop на Bottega Veneta е навистина голема, а во Stradivarius најдовме многу добра копија од овие светски популарни обетки.

Stardivarius

Доколку сакате да ги имате овие обетки од Stradivarius во вашата колекција, побрзајте бидејќи се продаваат со молскавична брзина со исклучително ниска цена.

СПОДЕЛИ
Претходна објава‘Latte nails’: Маникир кој ќе го носиме цела есен
Следна објаваНоктите со металик глазура се новиот хит маникир
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ