Лате шминката ги вклучува сите топли тонови на кафените нијанси, од карамела, какао и бронзена до килибарно жолта, на очите, образите и усните, создавајќи тонски мејкап изглед. Како и неговиот пандан, значењето останува исто кога станува збор за ноктите.

По летото полно со млечна манија, време е за меки тонови на кафената за маникир. Есента е годишно време кога богатите кафени нијанси на лакот за нокти ги добиваат своите пет минути на сјај. Како што температурите почнуваат да опаѓаат, очекувајте зголемување на топлите и привлечни тонови на кафе, чоколадо, карамела и крем на ноктите, кои зрачат со чувство на удобност и софистицираност.

Подолу го инспирираме вашиот есенски маникир со сите видови на кафе, мока, лате, капучино, еспресо, карамела …

ombré

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо светот на модата: Фустан на сезоната есен 2023 година
Следна објаваЕве каде можете да ги најдете популарните обетки
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ