Фустан на сезоната

Во светот на модата, еден од највпечатливите и најпривлечните избори е црвениот фустан. Оваа заводлива нијанса привлекува внимание и ги освојува срцата, правејќи ја незаменливо парче во гардеробата на секоја жена. Оваа сезона, дизајнерите презентираа различни стилови кои ги освоија модните писти.

Victoria Beckham

Valentino

Bottega Veneta

Phillim Lim

Giambattista Valli

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНикогаш не би рекле дека овој фустан е Zara туку од Prada
Следна објава‘Latte nails’: Маникир кој ќе го носиме цела есен
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ