Уште еден фустан од Зара не собори од нозе. Овој фустан е толку добар што навистина не мислевме дека е од некој high street бренд како Zara.

Дизајнот на фустанот од Zarа потсетува на моделите на Prada. Prada ги популаризираше кристалите, на облека, чевли и чанти, кои сè уште се апсолутен хит.

Zara
Краткиот фустан со откриени рамена и рамно деколте е украсен со кристали, поради што изгледа многу луксузно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд 2023: Идеи за вашиот маникир со значење!
Следна објаваВо светот на модата: Фустан на сезоната есен 2023 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ