2023 е година кога сме сведоци на неверојатно убав, но донекаде мистичен тренд на маникир кој плени се повеќе млади девојки – тренд на аура нокти.

Самиот збор аура значи обоено енергетско поле околу тело или предмет и токму тоа е инспирацијата за овој тренд.

Но секако, нежните нијанси на розова и пудра боја со по некој нацртан детаљ се исто така актуелни ова лето.

За вас направивме избор од нашите најомилени …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАвгустовска агенда на култура и стил
Следна објаваНикогаш не би рекле дека овој фустан е Zara туку од Prada
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ