ХИТ парче во фокус

Модната слобода се препорачува и во оваа сезона. Носете ултра кратко мини здолниште на неколку начини комбинирајќи го со чизми, кошули со принт или предимензионирани блејзери.

Футуризмот на дело

Општо познат факт е дека очилата за сонце, покрај заштитниот карактер, се и незаменлив додаток на секој успешен стајлинг (и во лето и во постудените месеци). На сцена стапија рамки на очила од футуристички карактер со примеси на научна фантастика.

Посетете ги книжарите изборот е огромен

Литература.мк суперстор – Скопје сити мол

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа есен носиме практична клач торба
Следна објаваТренд 2023: Идеи за вашиот маникир со значење!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ