Советот на модни дизајнери на Америка се собра во Њујорк за да го прослави својот најголем настан во годината – модните награди CFDA за 2023 година, а на црвениот тепих не му недостасуваа модни изгледи кои влеваат стравопочит. Познати личности, дизајнери, модни уредници и стилисти се собраа во Американскиот природно научен музеј за да ги почестат најдобрите во американскиот дизајн. Составот на присутните беше зачудувачки како и нивниот изглед. Ен Хатавеј беше домаќин на настанот заедно со домаќините Ајо Едибири, Деми Мур, Грета Ли и Чарлс Мелтон.

Оваа година, наградите им беа доделени на некои од највпечатливите икони во индустријата, кои го обликуваа пејзажот на американската мода и оставија неизбришливи траги на модата воопшто. Меѓу прославените имиња се и Марија Корнехо, на која и беше доделена наградата за животно дело Џефри Бин; Серена Вилијамс е овогодинешната модна икона, а Гвинет Палтроу и Гуп беа наградени за иновативност.

Погледнете ги најдобрите моменти на црвениот тепих во галеријата подолу.

Kim Kardashian

Demi Moore

Naomi Watts
Chloe Sevigny
Vera Wang

Serena Williams

Mara Hoffman

Alina Cho

Laura Linney и Maria Cornejo
СПОДЕЛИ
Претходна објаваДознајте го рецептот за здрава и вкусна храна
Следна објава ЛЕСНО и ШИК: Слоевито облекување
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ