ЛЕСНО и ШИК: Слоевито облекување

 ЛЕСНО и ШИК: Слоевито облекување

 ЛЕСНО и ШИК

Трикови со слоеви кои ќе ве спасат од студот

Клучот за овој тип на облекување е да ги искористите вашите омилени парчиња во текот на претстојните зимски месеци.

Најдобриот совет што можеме да ви го дадеме е да инвестирате во класици и парчиња што одат со сè, како црна ролка, меки неутрални плетени парчиња или црни чизми до колена.

Подолу ви пренесуваме техники за класично слоевито облекување, на кое се потпираат минималистите, како и комбинирање на различни стилови за оние кои се одважни.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобрите креации на црвениот тепих од CFDA наградите за 2023 година
Следна објаваМалиот црн фустан го доживува својот голем моден момент
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ