Ретро-тркачи | 1000 km by Atelier Olschinsky

Малечкото креативно студио atelier olschinsky, сместено во Виена, е место каде се изработуваат прекрасни графички дизајни и фотографии. Peter Olschinsky иVerena Weiss иако често работат на засебни проекти,...
video

Heineken | Отвори си ги можностите

Најновата реклама на Heineken ќе ве одведе на прошетка во еден град, преку изгубените визит-карти на една дама. Мажот воден од картите, ги посетува најдобрите...
video

Coca Cola | Светски фудбалски куп 2014

Во еуфоријата пред Светскиот фудбалски куп се придружу и Coca Cola со креативно видео, кое покажува колку е всушност важен фудбалот и тоа не...

(Не)среќни до крајот на животот

Зар постои некој кој нема омилен Дизни лик? Ги обожаваме Дизни ликовите и приказните бидејќи како што гласи мотото на Дизни: место каде соништата...
video

Messi, Neymar, Ronaldo | Бразил 2014

Светското првенство во фудбал годинава ќе се одржи во Бразил, по втор пат, од 12 Јуни до 13 Јули. Бразил како домаќин со искуство,...
video

Зошто жените го прават тоа?

Кармин, бикини, високи потпетици, депилирање... Зошто жените го прават тоа? Дури и Клеопатра користела импровизиран кармин, подоцна бил привилегија за проститутките, за филмовите да...
video

Volvo XC70 | Произведено во Шведска

Volvo направи реклама со која го истакнува шведскиот фудбалер Zlatan Ibrahimovic. Успешниот спот насловен од Академијата за Филмови, “Made by Sweden” прикажувајќи го спортистот во неговата родна...

Уметноста на шминката | Veronica Azaryan

Талентираната Veronica Azaryan од Санкт Петерсбург ни ги открива нејзините неверојатни фотографии на кои е претставена уметноста на шминката кај женaтa. Резултатот е фантастичен...

Креативни дела од храна

Daryna Kossa e дизајнер и фотограф чиј Instagram е полн со уметнички фотографии од храна; добро познати логоа направени од боровиники, калинки се доказ...
video

Видео | Убавината во сурфањето

Ајде да заборавиме малку да лудото ладно време и замислете дека сте на Малдивите, или Хаваите. Која би била Вашата омилена дневна активност? Доколку...

Илустрирани гифови од секојдневието

Rebecca Mock илустрира интересни анимирани гифови од секојдневниот живот за различни web-медиуми. Илустрациите се вклопуваат во модерната ера на живеење, со брзиот живот организиран со...
video

10 италијански специјалитети кои ги обожаваме

Италија, Италија, Италија... Земја на слободниот, опуштен начин на живот. Каде се роди ренесансата. Каде цути модата. Каде архитектурата е бесмртна. Каде храната е повеќе...