Историски пасоши на познати личности

Секој има потреба од пасош, па и познатите личности. Токму затоа денес Ви ги претставуваме пасошите на личностите кои го обележаа 20-от век. Автентични,...

Хотел во кој живее летото | QT Gold Coаst

Доколку сте трагачи по добра храна, вино, одлична музика, мода и дизајн, тогаш нашиот хотел е совршено место за вас. Вака гласи мoтото на...

Ѕидни мурали со филмски мотиви | Pixers

''Cinematographics'' е новата колекција ѕидни мурали од дизајнерското студио Pixers, инспирирана од познатите филмски наслови и култните ликови од светот на кинематографијата. Колекцијата содржи...

Колиба од бајките

Неодоливо идилична и бајковита, со традиционална градба и автентично уредување до најситниот детал, колибата Pollyanna е катче каде времето застанува, а фантазијата оживува. Сместена...

Концепт – на тераса

Концепт - работа на тераса. Концепт - појадок на тераса. Концепт - кафе на тераса. Совршен копцепт на денот, зар не? Уживајте во убавото време!

Девојче и маче – најдобри пријатели

После пријателството претставено на фотографии од страна на Aja Sakai, меѓу мало момче и француски булдог, Ви претставуваме нова слична серија фотографии во која...
video

Кога мажите би користеле шампон за жени

Што се случува кога го користите шампонот на вашата девојка? Погледнeте во новата реклама на Dove! https://www.youtube.com/watch?v=yclM-IPP52w

Мапа на љубовта

Мапа на измислената „Земја на љубовта“, изработена во 1943-та година од Ernest Dudley Chase, познат и почитуван цртач на илустрирани мапи. За него се...

Хороскопот и изборот на книги

Согласно нашиот избор и независно дали верувате или не верувате во хороскоп, со сигурност тврдиме дека сепак сте љубопитни да дознаете зошто ги направивме...

Најслатките бебешки костими

Креативни и преслатки костими за бебиња, дизајнирани од Carolyn Caffelle за Ноќта на Вештерките, а може да ви послужат како идеја за маска на...

Интересни предлози за брак

Во сезоната на свадби, сите се некако романтично расположени и воглавно се сложуваат со констатацијата дека убавината на венчавките е што, барем на неколку...

Цветна покривка од пластични шишиња

Дизајнерот Garth Britzman употреби 1500 стари пластични шишиња за да ја создаде оваа прекрасна, шарена паркинг покривка во Линколн, Небраска. Целта на оваа несекојдневна...