Вработените во Qualcomm, компанија за технологија и комуникации замислиле каков би бил светот без мобилни телефони и компјутери и решиле резултатот да го прикажат преку ова смешно видео. Можете ли да преживеете ваков хаос по само неколку часа без телефон и интернет? Најверојатно не. Како да сте изгубиле допир со реалноста, нели?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Цел живот заедно
Следна објава10 италијански специјалитети кои ги обожаваме
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ