Култниот хотел The Berkeley, во квартот Knightsbridge во Лондон, и оваа сезона нуди десерти со кои буквално можете да ,,гризнете” од популарната мода. Попладневниот чај во 17 часот е една од ,,најанглиските” навики на сите вистински Британци, па хотелот пронашол шик начин да се прослават разни значајни настани во општеството, како што беше дијамантскиот јубилеј на Кралицата во 2012, и тоа со омилените десерти кои совршено ѝ прилегаат на секоја чајанка.

Pret-A-Portea, The Berkeley

0008

0001

Во просторот на познатата “The Caramel Room”, и оваа пролет се послужуваат таканаречените “Pret-a-Portea” порции, чај сервиран со десерти во форма на главните парчиња од колекциите на познатите модни дизајнери. Оваа сезона се послужуваат чоколадни колачи што личат на штиклите “Pigalle Spike” на Christian Louboutin, егзотичната чантичка на Miu Miu, како и црвениот фустан на близнаците Caten за Dsquared.

P

Pret-A-Portea, The Berkeley

4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСе јавив да ти кажам Те сакам
Следна објаваМакедонскиот филм ,,Деца на сонцето” ексклузивно на 17. Скопски филмски фестивал
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ