Сигурно се сеќавате на хероите од видео игрите во детството-  Супер Марио, Принцот од Персија, Покемон. Замислете тие да можеа да комуницираат преку смс-пораки. Интересно. :)

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВИДИ МУЗИКА – СЛУШНИ СЛИКА – ДОБИЈ КНИГА 2014
Следна објаваМало креативно поткровје
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ