01

Иако мал, овој светол и креативно уреден станбен простор ќе ве воодушеви со неговиот дизајн, елеганцијата и практичноста. Сместен е во поткровјето на зграда во Гетеборг, Шведска, а благодарение на погодната висина конципиран е на две нивоа. Станот има само 36 метри квадратни (+12м2 на второто ниво), но овозможува и повеќе комфор од очекуваното. Ентериерот е паметно осмислен, поделен и организиран на начин на кој просториите се меѓусебно поврзани, а сепак одвоени. Кујната зазема само еден дел од долното ниво, заедно со дневниот престој кој го сочинуваат софа и мала масичка. Трпезаријата, кујната и дневната соба комуницираат во една целина со отворен план, додека спалната соба удобно е сместена на второто ниво. Скалилата водат до шармантната галерија, која му дава посебно чувство на овој мал сладок дом. Покрај спалната соба, на горниот кат сместена е и мини канцеларија со биро и орман за складирање. На тој начин обезбедени се сите предуслови за удобен живот, а не изостануваaт ни пријатниот амбиент и лежерноста. Вистинска мини оаза во поткровје, зар не? Инспирирајте се!

02

03

04

05

06

07

08

08а

09

09а

10

11

12

13

14

15

16

17

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАко ликовите од видео игрите си праќаа пораки…
Следна објаваРоман за лето: „Полицајка в кревет“ од Веле Смилевски
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ