Во екот на Светското Првенство ФИФА 2014, ние Ви претставуваме креативна девојка од Шангај, Hong Yi. Согласно правилата на игра во фудбалот, таа на неверојатен начин користејќи ги своите стапала и фудбалска топка ги слика добро познатите ликови од ова првенство: Роналдо, Нејмар и Меси.

32

33

37

35

Започнува со скицирање на главите со жолта боја, подоцна додава боја на нивните дресови и ги дефинира нивните физички карактеристики. Епа момци, можеби оваа девојка не ја бидува за фудбал ама ова е вистински „гол“, зар не?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри овошни маски за лице
Следна објаваЗа амбицијата | Дејвид Фостер Валас
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ