video

Спектакуларниот Лос Анџелес

Според креторот на ова видео, Chris P Zero, кому му требале 2 години за да го направи ова што го гледаме денес, најдобар начин...
video

Nike | „Натерај ги да погледнат“

Далеку од дланките на Рио, каде „цути“ празничната атмосфера за Светскиот куп 2014, Nike ни нуди поинаков приказ на фудбалот во  „Make Them See“. Приказ кој...

Кучешки национални тимови на Светското првенство

Преслатки кучиња како учесници на Светското првенство во дресовите на националните тимови од земјите каде што потекнуваат. Интересен проект на Life on White. Англиски...
video

Рајски остров на Земјата

Само 30 милји северно од Тахити, Француска Полинезија, сокриен е вистински рај на Земјата. Тетиароа е воодушевувачки атол кој го сочинуваат 12 мали островчиња,...

Љубовен хаштаг за сплотување на срцата

Во пресрет на 6-тиот роденден на ,,Млади за љубов’’, членовите на младинската невладина организација подготвија креативна кампања за одбележување на убавиот јубилеј. По шест...

Сликање согласно фудбалски правила

Во екот на Светското Првенство ФИФА 2014, ние Ви претставуваме креативна девојка од Шангај, Hong Yi. Согласно правилата на игра во фудбалот, таа на...
video

Заборавете на телефонот додека возите

Можеме многупати да Ви кажеме дека додека возите не треба да го користите телефонот, не затоа што можете да бидете казнети, туку затоа што...
video

Ако ликовите од видео игрите си праќаа пораки…

Сигурно се сеќавате на хероите од видео игрите во детството-  Супер Марио, Принцот од Персија, Покемон. Замислете тие да можеа да комуницираат преку смс-пораки....
video

Најдобрите трикови со фудбалска топка

Во пресрет на Светското првенство во фудбал што ќе се одржи многу наскоро во Бразил,  погледнете една интересна реклама од M'cDonald's со најдобрите трикови...

Направи сам | Мини-кутија за колачи

Кутивче за колачиња е многу креативна и оригинална идеја за подарок или за мало изненадување за најблиските. Собира едно големо или две малечки колачиња....

Ретро-тркачи | 1000 km by Atelier Olschinsky

Малечкото креативно студио atelier olschinsky, сместено во Виена, е место каде се изработуваат прекрасни графички дизајни и фотографии. Peter Olschinsky иVerena Weiss иако често работат на засебни проекти,...
video

Heineken | Отвори си ги можностите

Најновата реклама на Heineken ќе ве одведе на прошетка во еден град, преку изгубените визит-карти на една дама. Мажот воден од картите, ги посетува најдобрите...