0001

Во пресрет на 6-тиот роденден на ,,Млади за љубов’’, членовите на младинската невладина организација подготвија креативна кампања за одбележување на убавиот јубилеј. По шест години неуморно дарување прегратки на граѓаните од метрополата, ведрите гушкачи овојпат пред себе имаат нова мисија – да ги прегрнат членовите на интернет заедницата со филантропската идеја за споделување љубов и оптимизам.

0004

#ЉубовМиЕ е хаштагот со кој се охрабруваат сите корисници на социјалните мрежи да ги означат своите лични доживувања, омилени мисли, интересни статуси, твитови, или, пак, оригинални фотографии и илустрации на оваа тема. Целта е на едно место да се обединат и споделат сите интимни посвети на чувството кое не сплотува, а оние најкреативните ќе бидат претставени и пред пошироката јавност, на фан страницата на ,,Гратис гушкање’’.

0002

Љубовта постои за да биде споделена. Која е вашата Љубов?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетен фестивал на книгата во ТРИ
Следна објаваПосветено на девојките | Maleficent
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ