Декоративни идеи за маси инспирирани од есента 2018!

Секоја есен, со нетрпение го очекуваме украсувањето на нашиот дом во интересната палета на бои и детали,  кои се инспирирани од овој период од...

Елегантни црни sидови во вашиот дом!

  Вистина е дека црните ѕидови имаат потреба од светлина, која може да направи застрашувачка сенка. Но црната боја искористена на вистински начин во вашиот...

Фенг шуи во вашата мала кујна!

Кујната се смета за срцето на домот не само во древното учење на фенг шуи, туку и кај сите стари култури. Фенг шуи мудроста...

Новиот тренд Wabi-Sabi дом!

Неколку чекори за создавање Wabi-Sabi дом  "Wabi-Sabi" е јапонски термин кој во суштина значи да се најде убавина во несовршенството. Wabi се однесува на живеење...

5 совети за избор на уметнички дела за секоја соба одделно!

  Едно од најчесто поставуваните прашања кои ги добивааат дизајнерите на ентериери  е "Како да го одберам вистинското уметничко дело за домот"? Ние ќе ви понудиме...

Трпезарии во есенски стил!

Денес во домовите, постоењето на трпезариите како одделни простории полека  исчезнува, а пак во домовите во кои таа постои, може посебно да се аранжира...

Новата колекцијата SJÄLVSTÄNDIG на IKEA со порака “Опуштете се и изразете...

Компанијата ИКЕА е позната по креирање на интересни и несекојдневни парчиња мебел и декорации, кои имаат за цел да ја зачуваат нашата планета и...

Идеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!

  Еколошки парчиња за осветлување, кои не се помалку популарни од оние минималистичките, скандинавските или бохо стиловите ... Додавањето на природни детали, ќе направи да се...

Најубави простори за чување на книгите во домот!

  Денес, да имате голема домашна библиотека, изгледа како сцена од дамнешна епоха. Сега, кога сите тие книги и списанија ни се достапни онлајн, стандардните...

Современа мала куќа!

  Проектот Binary House започна во 60-тите години како жолт бунгалов во Сиднеј, a по некое време целосно е трансформиран од Christopher Polly Architect, задолжени за...

Волшебниот свет на дизајнерот Vincent Dare!

  Познат по своите барокни креации, полни со фантазија и надреализам, Vincent Dare е трендовски дизајнер со некои од најдобрите дизајнирани проекти што некогаш сте ги...

Екстравагантни кружни кревети за гламурозна спална соба!

  Кружниот кревет поради некоја причина ве мами барем малку да легнете, да се релаксирате и да уживате. Тоа е магијата на кругот, кој е...

Силно влијание на боите во вашиот дом!

Боите во вашиот дом се директен одраз на вашата личност. Тие имаат силно влијание на многу начини, во зависност од возраста, полот, етничката припадност и...

Најдобрите идеи за создавање на целосни бели ѕидови!

  Системот за белење на ѕидови се базира на методот на декорација направен со тенок слој од гипс направен од вода, лимети и други состојки...

Неколку причини зошто треба да имате цвеќиња во домот!

 Сите ние ја сакаме свежината и боите на цвеќињатa. Не е тешко да се погоди зошто, цвеќињата се убави. Сепак, нивната убавина не единствена причина...

Black Flame – најдобри идеи за внесување на црната боја во...

Black Flame ја претставува бојата на годината, на компанијата PPG Paints. Според тоа, дизајнерите велат дека е неопходно таа да се третира како моден детаљ, што...