Поранешно училиште претворено во модерен дом!

Сегашниот актуелен тренд е: реновирање на старите згради, пренамена во нови цели и повторно користење ... Таквите активности можат да заштедат многу пари и да...

Ботаничкиот ресторан на Ste Marie во Ванкувер!

Идилично светло скривалиште кое ќе Ве поврзе со зелените пролетни вибрации! Пастелни тонови и изобилство од растенија го акцентираат ентериерот на ресторанот The Botanist во...

Модерни идеи за уредување на мал простор!

Кога имаме мал простор, тоа не значи дека треба да го преполниме со мебел во мали димензии ... Еден од современите пристапи за декорирање на...

Модерен стан во Шангај: Експлозија на енергија и боја!

Боите се меѓународен визуелен јазик кој сите го разбираат кога се обидувате да комуницирате или да пренесете нешто преку дизајнот на ентериерот. Не постои...

Тренд: мов како домашна декорација!

Мовта е традиционален декоративен елемент за време на пролетта, особено околу Велигденските празници ... Мовта внесува чувство на свежина и природа во било кој простор,...

Тренд: Зелени и светли декорации во спалните соби!

Досега веќе претставивме неколку дизајнерски трендови за различни простори, но најважните бои и трендови во дизајнот доаѓаат во месеците што следат. Со сето ова...

Фотељата Бержер во модерен простор!

Фотељите со високи потпирачи за грб попознати како Бержер, претставуваат класични парчиња на мебел, со големи сегменти прикачени на страничните делови кои се протегаат...

Внесете ја пролетта во својот дом!

Пролетта е секогаш најдобро време за освежување на ентериерот, бидејќи токму таа е сезоната во која природата се буди. Ако сакате да додадете свежи и...

Размрдајте ги sидовите со тапети во најмодерната боја!

Речиси сите, веројатно знаете дека ултравиолетовата е боја на годината, според Институтот за бои Pantone ... Моќната пурпурна боја се преселили во областа на модата,...

Шик декорации за прозорците во ентериерот!

. Денес се смета дека нашите прозорци не треба да имаат никакви додатоци за да пропуштаат што повеќе природна светлина ... Ова е многу важно ако...

Извонредни идеи за инстант промена на ентериерот!

Ви ги претставуваме најдобрите начини како да го модернизирате својот простор, без да трошите премногу пари ... Сега имате можност да погледнете некои од најдобрите...

Easy Living 01 – Современа модуларна колекција на мебел!

Компанијата Carmenes ја лансираше новата колекција на мебел Easy Living 01 која ја покажа за време на IMM Furniture Fair во Келн. Како дел од...

Создадете совршен работен простор во својот дом!

Чист и организиран работен простор може да создаде идеална атмосфера и да ни овозможи поголема ефикасност за време на работата ... Според тоа, ова е...

Купатила во модерен медитерански стил!

Сите ние ги истражуваме новите начини со кои можеме да ги комбинираме боите и формите во нашиот животен простор ... Секако, сакаме да ја извршиме...

Јапонскиот бренд Ariake ја претстави најновата колекција на необичен начин

Зградата на поранешната мексиканска амбасада во Стокхолм беше употребена за првата интернационална изложба на актуелниот јапонски бренд за мебел Ariake за време на Stockholm Design...

Гламурозна резиденција во Сен Тропе!

Архитектите на SAOTA скоро завршија со работа на неверојатната резиденција во Сен Тропе, Франција, што се чини дека има се што некому ќе му...