Погледнете ја историјската вила на Тејлор Свифт во Беверли Хилс

Пејачката ја реновирала куќата на познатиот филмски продуцент Семјуел Голдвин. Тејлор Свифт е една од најбогатите музички ѕвезди во светот со богатство проценето на...

Илон Маск го продава својот „последен“ дом за 32 милиони долари

Вилата беше единствениот преостанат дом во богатото портфолио на милијардерот.Изгледа дека Илон Маск го исполнува своето ветување дека нема да „поседува куќа“. Минатата година,...

Ова ремек дело „плови“ над реката Хадсон – чини 45 милиони...

Ако некој дом може да се нарече „рок ѕвезда“, тоа е овој. Сместен на камена платформа над величествената река Хадсон, околу 90 минути северно...

Супер модерен дом кој ја слави модерната уметност

Кави Гупта, истакнат со своето присуство во светот на уметноста, добро знае што значи висока естетика и раскошен живот, факти кои силно се отсликуваат...

Домот за кој сонуваат и богатите: Ѕирнете во фантастичната вила на...

Изолираната вила, целата во стакло, попозната како „Razor House“, која се наоѓа во Ла Џола, Калифорнија, со прекрасен поглед на целиот океан, од неодамна...

Kravitz Design и CB2 ја претставија новата линија на мебел и...

Kravitz Design се здружи со CB2 за да ја претстави новата линија на мебел и додатоци за домот.Leni Kravitz не е само музички изведувач, туку...

Новиот стан на Зендеја има најубав поглед на Њујорк

Зендеја ги спакува куферите и замина за Њујорк.По се изгледа ја менува адресата.Ѕвездата на Euphoria и Spider-Man е една од новите среќни станари на...

Нов бутик во Милано: Versace Home – израз на заводлива модерност...

  Ново место во Милано кое треба да го посетите! Со фасада обележана со монументални јонски столбови, раскошни скали кои го осветлуваат влезот и провокативната...

Ентериер: погледнете во канцеларијата на италијанската модна дизајнерка Донатела Версаче

  Внатрешниот дизајн на канцеларијата во Милано на италијанската модна дизајнерка Донатела Версаче е направен во стилот на ревиите на високата мода и белите  лаконски...

Лондонски пентхаус дизајниран од сопругот на принцезата Беатрис

  Eduardo Mapeli Moci e глобално познат како сопруг на принцезата Беатрис - внука на кралицата Елизабета - сепак, тој има подеднакво престижна репутација во...

Романтичната вила на Мел Гибсон во Малибу се продава за 14,4...

Актерот е сопственик на една од најубавите куќи во популарниот калифорниски град.Мел Гибсон е еден од познатите актери кој покрај кариерата во Холивуд, се...

Рустикалниот дом на холивудската глумица Кирстен Данст – има една заедничка...

Во Лос Анџелес, а посебно во Сан Фернандо, Кирстен Данст, го најде своето лично засолниште, бидејќи таму живее во последните неколку години. Бидејќи значително го...