Onici by Casalgrande Padana – елегантна колекција на плочки!

Onici by Casalgrande Padana е колекција на плочки која е дизајнирана да го задоволи вашиот стил, внесе елеганција и магија на сите површини, а...

Стилизирајте ја кујната на прав начин со совети од Greg...

  Дизајнер на ентериери ја демонстрира уметноста на стилизирање на која било кујна ... Без разлика дали вашата кујна е линеарна, L облик, има острово или...

Уметнички ентериер како од бајките!

  Ако го сакате кубизмот и надреализмот, тогаш сигурно ќе можете да го цените овој неверојатен стан, во чија внатрешност уметницата создала неверојатен амбиент за...

Прекрасен црно-бел ентериер со шарени акценти!

Француската дизајнерка Сара Лавуан сака да внесува шарени акценти на црно-бела позадина во ентериерите што таа ги создава - исто како и во овој...

Ова е најубавиот стан во Њујорк во кој никој не живее!

  Ова е најпопуларниот стан во Њујорк, кој се наоѓа на Менхетен, но никој не живее во него од една многу добра причина ... Village Studio...

Хит боја која ќе доминира во 2019 година е Cavern Clay SW...

  Како што се чини, на светлите, весели бои, со првите денови на студот  "ќе им одsвони". 2019 година, најверојатно, ќе се карактеризира со топли, земјани...

Индиго – неутрален тон во домот!

 Ова е најинтересната неутрална нијаса Ако ги запрашатее луѓето да дефинираат пет неутрални тонови, бојата на индиго веројатно нема да стигне на таа листа. Сепак, ова...

Circu Магичен мебел – луксузен бренд за деца!

Circu Магичен мебел - луксузен бренд за деца На интернет го пронајдовме овој прекрасен бренд од Португалија и сакаме да ви го претставиме. Дизајнот на...

Стилски идеи за комбинирање на различни дезени!

  Дезените ви помагаат да го акцентирате просторот, да го направите смел и привлечен, исто како што тоа го прават силните бои ... Користејќи ги дезените...

Софистицирана сива боја во домот!

  До не многу одамна, сивата боја беше сметана за многу досадна и тмурна боја. Но, одеднаш тоа се промени. Еден популарен дизајнер почна да ја...

Декорација на ходникот во вашиот дом!

Декорација на ходникот во вашиот дом Само затоа што ходникот не е "соба" во традиционалната смисла, не значи дека треба да се занемари. Вашиот ходник...

Убавината на минималистичкиот стил пренесена од парот Магали Елали и Барт...

   Магали Елали и Барт Киген се брачниот пар кој стои зад популарната веб-страница, Coffeeklatch. Веб-страницата е онлајн списание каде што се поставени интервјуа на...

Ентериери: Ода на минимализмот!

  ASH NYC, бренд познат по своите уникатни дизајни, вклучувајќи ја нивната работа во Dean Hotel, дава нов живот на историските згради, станови, ги надминува...

Модерна куќа во Бруклин!

Модерна куќа во Бруклин Што добивате кога ќе ги споите градскиот простор на Бруклин со мешавина на бои, мебел од различни епохи и инспирација од...

Живот со стил во Сан Франциско!

SagreraBrazil Design знае како да остави свој печат. Проектната фирма во Сан Франциско работеше на проекти во областа Bay, кои се фокусирани на создавање на...

IPDesign дизајнира и изработува уникатен и модерен мебел!

Брендот IPDesign од Кавадарци изработува уникатен и модерен дизајнерски  мебел, мебел по мерка и дизајнирање и уредување на ентериери. Разговараме со г-ѓа Ана Китанов Јанева,...