Negroni и espresso нон-стоп.

На Денот на вљубените се отвори Gucci Giardino 25, ново целодневно кафуле и коктел бар – проширувањето на Gucci Garden е прекрасна идеја на креативниот директор Алесандро Микеле.

Сместен на Piazza della Signoria во Фиренца, новиот коктел бар е инспириран од деликатната убавина која ја предизвикуваат цвеќињата додека го внесуваат препознатливиот сјај на модната куќа во дизајнот на кафулето. Сенф-жолтите панели ги надополнуваат шарените и луксузни седишта со сина боја.

Gucci Giardino 25 е идеално место за секој час од денот, бидејќи целодневното мени го одразува капацитетот на просторот за работа и забава. Со тоскански пејзаж и сезонски пристап кон храната, ова место од висока класа содржи традиционални локални закуски, додека посегнува по меѓународни состојки од Јапонија и Мексико.

 

Кога станува збор за опциите за возрасни, коктелот Negroni е главната работа, а Gucci го нуди и возвишеното Memoire di Negroni, меѓу другите вкусни коктели. За совршените коктели е задолжена Мартина Бончи, која љубовта кон виното ја наследила од нејзината прабаба. Храната се служи во текот на целиот ден, од појадокот во 8 часот наутро до вечера и лесни закуски до 1 часот по полноќ.

НЕМА КОМЕНТАРИ