Француски маникир на стилизирање на ноктите го обожувавме во текот на 2000-тите, но, како и секој тренд, беше потиснат од обновената популарност на монохроматските нокти и впечатливите идеи за уметност на ноктите.

Денес, една деценија (а можеби и повеќе) подоцна, „францускиот маникир“ се врати на голема врата, но веќе не го избираме класичниот, бел, туку малку похрабриот и далеку поинтересен. Францускиот маникир во боја во голема мера се пребарува на Инстаграм, а добрите идеи никогаш не се доволни.

Се ближи пролетта (о, да!) и вистинско време е да размислите за вашиот следен, весел и оптимистички маникир. Пронајдете инспирација во нашата галерија и не плашете се да пробате нешто што досега не ви паднало на памет!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGucci Giardino 25 – ново кафуле и коктел бар во Фиренца
Следна објава3 модни совети за ниските луѓе кои сакаат да изгледаат повисоки
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ