Како визуелно да ве издолжи облеката?

Кога станува збор за модата и облекувањето, единствено битно е да се чувствуваме убаво, удобно и самоуверено во облеката која ја избираме.

Секој има по некоја несигурност, а некому главен извор на несигурноста му е висината. Жените лесно можат да го решат овој проблем со чевли на високи потпетици, но тоа не е така лесно за мажите. За сите мажи кои би сакале да имаат некој сантиметар повеќе и за оние жени кои не сакаат да носат штикли, во продолжение ви откриваме три модни трикови кои визуелно ќе ви додадат неколку сантиметри висина.

1. Избегнувајте панталони кои се предолги.

2. Oversized облеката (со големи димензии) е многу модерна, но не е идеална доколку сакате да изгледате повисоко. Ако сакате да изгледате витки и повисоки, носете slim fit облека.

3. Избегнувајте големи контрасти. Најдобро е да носите монохроматски изгледи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМесец Март е – а ние веќе официјално го имаме најпопуларниот маникир за 2022 година!
Следна објава8 лесни трикови за побрзо слабеење
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ