video

Прада | Вистински фантазии

Сценарија од секојдневниот живот, со длабока романтичност и елеганција, срочени во анимирана слагалица за новата колекција есен/зима '13/'14 од Прада. Вистинска фантазија. Погледнете.
video

Редизајн на Supermodel, албумот од Foster the People

Foster the People најави натпревар за креација на нов ковер на албумот "Supermodel". Натпреварот ќе се одржи на 28 Март, веднаш по концеротот во  Gaîté...

Zimmermann – кампања пролет/лето 2022 година снимена во Vizcaya Museum &...

Австралискиот бренд Zimmermann ја претстави кампањата за пролет/лето 2022 година, која се снимаше во Vizcaya Museum & Gardens во Мајами. Претставувајќи избор на...
video

Цел животен век на една жена

Слој по слој, детал по детал, од раѓање до последниот здив во староста... Stonehouse e уметникот кој успева да раскаже цел животен век на...

Bottega Veneta: Нова кампања “Reflections” за есен 2018!

Италијанскиот бренд Bottega Veneta во новата кампања за есен 2018 година "Transmission", ни го претстави седмото поглавје од серијата "Reflections". Ѕвезда на кампањата и понатаму...
video

„Gangnam style“ во оркестрална изведба

„Gangnam“ стилот, во изведба на Јужнокорејскиот рапер PSY изминативе два месеца стана најпопуларното виртуелно видео ширум светот. Овој пат „ Gangnam“ заразата доаѓа од...

Доживеј го градот, живеј го јазикот

Париз, Лондон, Барселона, Лос Анџелес, Сиднеј, Пекинг и Ванкувер - седум светски градови спакувани во исто толку убави и едукативни видео разгледници. EF International...
video

Каква боја е огледалото?

Бојата е резултат на интеракцијата на светлосниот спектар со светлосните рецептори во окото. Категориите на боите и физичките спецификации на бојата исто така се поврзани со предметите, материјалите, изворите...

Њујорк | Живот во моментите

"Living Moments" е едно вистинско отсликување на секојдневието во Њујорк, замрзнато во вистинскиот момент за да се почувствува духот, за да се почувствува убавината...
video

Никол Кидман за Jimmy Choo

Прекрасната холивудска актерка Никол Кидман е заштитно лице за новата кампања на Jimmy Choo за есен/зима '13/'14. Погледнете го промотивното видео.

IKEA: Прекрасно секојдневие

Повеќето луѓе го сметаат складирањето за досадна активност, но не и познатиот шведски бренд IKEA, од каде пристигнува нова реклама посветена на радоста која...

Valentino Men | пролет/лето ’14

Топ моделите Nicolas Ripoll, Janis Ancens и Arthur Gosse не водат во светот на Валентино претставувајќи ја машката колекција за пролет/лето '14. Секојдневни парчиња...