Брендот Версаче се сврте кон американскиот Запад за да ја создаде својата ресорт колекција 2020…

Версаче жената ќе носи декориран тексас, барокно инспирирани обрасци и акценти во форма на реси.

За повеќе гламурозни моменти, фустани кои го акцентираат телото со детали од штрас, кои се едноставно идеални опции.

Кога станува збор за модните додатоци, се нудат везени торби, каубојски капи и чизми.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSelin Dion – моден инфлуенсер!
Следна објаваПогледнете ја видео најавата за Мажи на годината 2019 – Уште само 7 дена до официјалниот избор
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР