Нема кој не ја слушнал најновата заразна нумера на Бруно Марс, “Uptown Funk”. Деновиве се појавија многу видеа на кои дури и познати личности како Елен Деџенерис и Мишел Обама танцуваат на оваа песна. Видеото погоре е едно од пооригиналните. Во него, Карсон Дин, професионален танчер  и кореограф танцува на “Uptown Funk” и тоа на лента за трчање! Погледнете ги неговите неверојатни движења.

1
3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВрати ми се – Гијом Мисо
Следна објаваСтан во Париз
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ