Cate Blanchett во новата Giorgio Armani кампања – Si Passione!

Брендот Giorgio Armani ја ангажираше Cate Blanchett за новата кампања на својот  Si Passione парфем ... Фотографирана пред црвена позадина, оваа актерка носи црвен костим...
video

Вистинските жени не се совршени

Жените постојано тежнеат кон совршенство и перфекција. Посакуваат изглед како девојките од насловните страници; совршено тело и совршен лик. Но дали тоа навистина постои?...

ВИДЕО: Калиопи – ,,Мојот дом’’

,,Само затвори очи и силно гушни ме, не предавај се, оваа љубов е твој дом.’’ Македонската поп-дива Калиопи премиерно ја претстави својата нова песна на...
video

Огледала на животот | Beyonce & Pepsi

Beyonce е сеуште актуелна со својот автобиографски филм „Life Is But a Dream“. Личност која го заслужува епитетот „поп дива“ не поради скандали и...

Catherine Zeta-Jones со ќерката Carys во кампања за Fendi!

Актерката Кетрин Зета- Џонс и шеснаесетгодишната ќерка Керис се главните протагонисти во последната епизода од серијата видеа снимени за кампањата #MeAndMyPeekaboo на италијанската модна...
video

Љубовен танц во Градот на љубовта

Прекрасно видео под наслов „Висок лет“ е резултат на соработката меѓу францускиот режисер Louis de Caunes и кореографот Benjamin Millepied. Главна улога во видеото...