Краток филм за новата колекција пролет/лето 2013 на Dior Homme во режија на Willy Vanderperre. Модели Ben Allen и Janis Ancens, стилист Olivier Rizzo.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпомен куќата на Тоше | Врвна градба за врвен музичар
Следна објаваНаправи сам | Срциња на лактите
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР