1

Стариот џемпер може да го обновите и разубавите на едноставен начин создавајќи свој печат на истиот. Денес ние Ви презентираме како да направите срциња на лактите на Вашиот џемпер. Истата идеја можете да ја искористите и за дизајн по Ваша желба.

Потребно:

  • -волнен џемпер;
  • -игла за волна;
  • -парче густа пена;
  • -волна во боја;
  • -модел на срце;
  • -пегла.

2

1. Обележете каде треба да стои срцето и вметнете го парчето пена во еден од ракавите.

3

2. Ставете го моделот срце на местото на лактот.

4

3. Ставете волна и почнете со иглата да ја “боцкате” необработената волна со волнениот џемпер.

5

4. Прободувајте со иглата додека не успеете да создадете рамна површина.

6

7

8

9

6. Внимателно извадете го парчето пена и проверете дали влакната се префрлени и на задната страна на џемперот.

10

7. Зацврстете ја волната со пегла.

11

Повторете ја истата постапка и на другиот ракав и готово, Вашиот џемпер е готов.

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDior Homme | Подвозник
Следна објаваПриказна за љубовта
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР