Lady Gaga минатата година го објави албумот Joanne, кој ја воодушеви публиката.

Албумот е сосема различен од Lady Gagа, на која сме навикнати, всушност, единствената врска е нејзиниот извонреден глас.
Овие денови на Instagram таа ја најави премиерата на документарниот филм „Gaga: Five Foot Two“, кој го следи нејзиниот приватен живот.
Филмот премиерно ќе биде прикажан на  Toronto Film Festival, а од 22 септември ќе можеме да погледнеме на Netflix.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовремен ентериер во Њујорк!
Следна објаваДолги цветни фустани за есен 2017!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР