Дали сте во потрага за совршена трансформација на вашиот дом во еден современ ентериер? Можеби токму од таа причина, ќе ве инспирира овој фантастичен ентериер во Њујорк.

Станот е дизајниран со вкус, но непретенциозно. Иако постојат различни аспекти на дизајнот инкорпорирани во овој простор, можеме да речеме дека тој ни малку не губи на својот “Уау” фактор.

Дали знаете дека постои начин да внесете живот во вашиот дом без оглед колку сте ограничени во просторот? Овој дом е совршена идеја за мали станови во кои е потребно да се внесе живот.

Savremeni enterijer u Njujorku

Светлите бои кои се користат тука, намерно се користени за да влезе што повеќе светло во домот. Светлите бои, посебно белата боја, визуелно го прават просторот поголем. Ова е тактика која дизајнерите на ентериерите ја користат за “отворање” на малите ентериери.

Savremeni enterijer u Njujorku

Белата боја се користи на сите клучни предмети, како што се мебелот, тепихот, постелнината и ѕидовите. Со внесувањето на сивите и златни аксесоари, а на ѕидовите двете нијанси на сивата боја, гледаме дека се заедно одлично се надополнува. Каучот е во сива боја и одлично се вклопува со современата подна лампа која се наоѓа покрај него. Ваквото позиционирање, го прави ова место посебно и идеално за читање на книги.

Savremeni enterijer u Njujorku

Ако внимателно ги разгледувате фотографиите, ќе забележите додаток во вид на зелена боја. Растенијата се пожелни за да ја “оживеат” секоја просторија. Тие се добредојдени во секој простор за разбивање на монотонијата.

Savremeni enterijer u Njujorku

Savremeni enterijer u Njujorku

Иако овој ентериер е доминантно современ, можеме слободно да кажеме дека поседува и едно рустично чувство, благодарение на некои стари предмети кои имаат декоративна, но и функционална намена.

Savremeni enterijer u NjujorkuSavremeni enterijer u NjujorkuSavremeni enterijer u NjujorkuSavremeni enterijer u NjujorkuSavremeni enterijer u Njujorku

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧист париски шик – Chloe есен/зима 2017!
Следна објаваДокументарен филм за животот на Lady Gagа!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР