Скопје Сити Мол во акција за сите дами!

Кога последен пат сте добиле комплимент? Само неколку убави зборови знаат да го разубават денот и да нѐ исполнат со позитивна енергија и да...
video

Поента на +50 степени

Интересна приказна која го илустрира спојот помеѓу детската призма на анимација и вечната поента дека на крајот, не е потребно да се претпопите во...

Мила Јовович во новата кампања на Кензо есен/зима 2018!

Новата ѕвезда на рекламната кампања Кензо есен/зима 2018 година и краткиот филм што беше снимен за оваа пригода е со познатата актерка Мила Јововиќ. Покрај...
video

Велосипед што создава музика

Сè околу нас создава некаков звук, а секој звук сам по себе е мелодија. Композиторот Johnnyrandom бил заљубен во својот велосипед уште од дете....
video

Porsche Mission E | Моќникот од иднината

Првиот електронски спортски автомобил од Порше. Зарем има место за сомнеж? Porsche Mission E беше претставен на IAA од Francfort. Автомобилот ни носи ново време,...
video

Дизајнот започнува тука | Elias Freiberger

Неполни 2 минути од Вашето време за да го погледнете крактиот филм на Elias Freiberger - студент по Графички подвижен дизајн на London College...

Погледнете ја најскапата рамка на свет вредна 2 милиони долари

  Уметницата Деби Вингам ја создаде најскапата, а можеби и најукрасната рамка за фотофграфии во светот. Рамката е вредна над 2 милиони американски долари и е...
video

Ремек дела создавани во текот на 500 години

Да и тоа е возможно, за само 3 минути да пропатувате низ делата создавани 5 века. Патување низ 500 години во создавањето на женски портрети,...
video

Три мали мачки

Trois Petits Chats (Три мали мачки) е приказна за семејство мачиња, каде мајката починува и таткото заедно со ќерката и синчето се приморани да...

Диор одушеви со новата Диор Голд линија!

Легендарните чанти, чевли и други детали добија летни, песочни освежувања ... Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кјури ја лансираше линијата,...
video

Nike | „Натерај ги да погледнат“

Далеку од дланките на Рио, каде „цути“ празничната атмосфера за Светскиот куп 2014, Nike ни нуди поинаков приказ на фудбалот во  „Make Them See“. Приказ кој...

Волшебниот имот “Neverland”на Мајкл Џексон се продава!

“Neverland” имотот на на Мајкл Џексон се продава. Своевремено беше проценет на 100 милиони долари, а сега оваа куќа и комплетниот ранч, може да...