Public Hotel е нов угостителски објект на швајцарското архитектонско студио Herzog & de Meuron, сместен во Њујорк на 215 Chrystie Street …

Архитектите одлучиле да во овој случај, се откажат од многу услуги кои обично се врзани за хотелите со пет ѕвезди, вклучувајќи портири и собна услуга, за да им овозможат на сите гости искуство кои тие го опишуваат како “приземен луксуз”.

Новиот хотел има 367 апартмани, кои тимот ги опишува како “кабини во јахти”, но како што сугерира и самото име на хотелот, главниот акцент е базиран на социјални активности.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд тапети: тропски мотиви!
Следна објаваТропски принт: Ова лето бидете главна тропска принцеза!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР