Секој тренд се повторува низ историјата во одредени циклуси, а во светот на декорацијата, ѕидните тапети се вратија во голем стил во текот на изминатите неколку години …

Тапетите со тропски мотив се апсолутен хит!

Тие му додаваат боја и летен дух на секој модерен ентериер, а впрочем секогаш ќе бидат пријатни и гостољубиви, неповрзано со годишните времиња.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНово магично место во Загреб – Hugo’s garden!
Следна објаваPublic Hotel е нов угостителски објект во Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР