автори Објавено од Маја М. Георгиевска

Маја М. Георгиевска

777 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
• More than ten years of journalistic experience I have by working as a writer and editor, across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

Victoria`s secret 2015 (Модата на розевиот тепих)

Ви ги претставуваме ангелите на Victoria Secret после завршувањето на спектуларното шоу и нивните избори на модели на креации кои ги носеа за забавата...

Steampunk уредување | Enigma Caffe

Романските дизајнери Alexandru Tohotan и  Zoltan Zeleniak се "виновниците" кој создадоа вистинско уметничко дело. Станува збор за првиот "Steampunk" бар кој е отворен во...

”The Lotus Building” во Кина

Познатото австралиско архитектонско студио "505" ја дизајнираше т.н. "Лотусова зграда" која се наоѓа во Кина, поточно во градот Wujin. Сместена во средината на вештачко езеро...

“Marbel” првиот електричен скејтборд

Во последно време сме сведоци на брзиот развој на технолигијата. Во сферата на сообраќајот целото внимание е насочено кон електричните возила почнувајќи од автомобилите...

За сите љубители на велосипедските авантури -“The Vicious Cycle”

Данкан Мекентајер, реномиран изработувач на велосипеди и Антон Декер кој работи за реномирани брендови како што се "Порше", "Ферари" и "Ламборџини" се двајцата виртуози...

?? Gülhane – паркот на цвеќето во Истанбул

Gülhane park e најпознатиот парк во Истанбул кој се наоѓа во непосредна блоизина на палатата Топкапи. Овој прекрасен парк е убав во сите годишни...

Аероклуб Скопје | За сите љубители на височините и летањето

https://www.youtube.com/watch?v=b4Y5xV9VnUI Аероклубот Скопје постои и функционира уште од далечната 1923 година. Од тогаш па се до ден денешен тој е собиралиште за сите љубители на...

Прекрасна вертикална градина во станбена зграда

Познатата италијанска компанија "West Way Architects" е одбрана како главен проектант при реновирање на една стамбена зграда во Милано,.Италија. Станува збор за едно необично...

Француска кралска пудлица-(за љубителите на мали раси кучиња)!

Дали можеби размислувате да земете домашен миленик на пр, за мала раса на куче, а не знаете за каква да се одлучите. Би сакале...

Правила за носење на црвен кармин

Ви претставуваме неколку правила доколку сте љубител на црвен кармин. Тој е одраз на женственост, и ретко која дама и да го нема во...

Грејс Кели – (безвременски стил)

Принцезата Грејс Кели е уникатен пример за безвременски моден стил и грациозност. Станувајќи принцеза таа станува една од најобожуваните модни икони на дваесетиот век...

Нов живот во напуштените станици на париското метро

Неодамна на француската  јавноста и беше претставен амбициозен проект во кој се претставени неискористените и заборавени станици на париското метро. Тунелите и станиците на...